OM OSS

OM OSS - FORTUNA HR

Fortuna HR AS er en attføringsbedrift som sysselsetter 170 personer. Virksomheten skiftet navn fra Krapfoss Industrier AS (Kias) til Fortuna HR AS 01.01.18.
Vi tilbyr avklaring, arbeidsutprøving og kompetanseheving gjennom de arbeidsrettede tiltakene, AFT-Arbeidsforberedende trening og VTA-Varig tilrettelagt arbeid.
Et av våre tiltak er Kias sport & sykkel som du finner i Vålerveien 149.  Kias sport & sykkel sattser på reperasjon av sykler, sykel hotell, salg av nye og brukte sykler og utleie av sykler. Som deltaker på Kias sport & sykkel blir du en del av butikken med salg av sykkel,  verkstedet hvor vi reparer sykler, tar i mot brukte, ødelagte sykler og gjør dem klare for salg.
På vårt snekkerverksted i Vålerveien 65, designer og produserer vi ulike trevarer som blant annet utebenker, interiørkrakker, skamler og ulike trekasser. Vi tar også imot spesialbestillinger etter kundens ønske og behov. Våre produkter blir produsert av lærekandidater fra ALK – Avdeling for lærekandidater og VTA – Varig tilrettelagt arbeid og VTA – ansatte under veiledning og tilrettelegging fra fagledere. Vi kjøper våre råvarer fra lokale leverandører.
I ved-avdelingen tilbyr vi både bjørkeved og blandingsved samt utkjøring for kunder i Moss og omegn.”
I samme bygg finner du en avdelingen for produksjon. Her produserer vi produkter for andre store selskaper, dette kan være alt fra produksjon av tegne bøker for barneskoler til pakking av produkter. Arbeidsoppgavene til produksjonsavdelingen varier og dette mener vi er med på gi våre deltakere en mer spennende arbeidshverdag.

FORTUNA HR HJELPER MENNESKER TILBAKE TIL ARBEIDSLIVET!

Vi i Fortuna HR mener at alle mennesker er like viktige og alle kan gjøre en viktig jobb som gir arbeidsglede og yrkesstolthet. Hos oss får våre deltakere arbeidstrening og erfaring  som hjelper dem videre ut i arbeidslivet.
 
  • Varig tilrettelagt arbeid
  • Arbeidsforberedende trening
  • Lærekandidater
 
Har du en bedrift som trenger ekstra arbeidskraft? Kontakt oss så kan vi hjelpe deg!

VÅRE ANSATTE

ADMINISTRASJON
 
Tor Bror Fredrik Kjærnes
Adm. direktør 
922 92 549
bror@kias.as
 
Runar Syversen
Driftsleder
416 42 862
runar@fortunahr.no
 
Christer Peterson
Attføringssjef
990 86 865
christer@kias.as
 
Sentralbord
990 86 880
resepsjon@kias.as
 
 
AFT-ARBEIDSFORBEREDENDE TRENING
 
Jone Mette Østhagen
Avdelingsleder
990 86 892
jone@fortunahr.no
 
Catrine Sæle
Jobbkonsulent

940 28 588
catrine@fortunahr.no
 
Julie Frantzen
Jobbkonsulent
457 30 106
julie@fortunahr.no
 
Beathe Borge
Jobbkonsulent
990 86 894
beathe@fortunahr.no

Runa Strømnes
Jobbkonsulent
990 86 872
runa@fortunahr.no

Anders Syversen
Jobbkonsulent
990 86 891
anders@fortunahr.no
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
VTA-VARIG TILRETTELAGT ARBEID
 
Marcia Vujic
Avdelingsleder
990 86 876
marcia@fortunahr.no
 
Heidi Færgestad
Jobbkonsulent
990 86 870
heidi@fortunahr.no
 
Claus Pilegaard
Jobbkonsulent
990 86 863
claus@fortunahr.no
 
Fatima Said Omar
Jobbkonsulent
990 86 855
fatima@fortunahr.no
 
Susan Bogen
Jobbkonsulent
479 70 172
susan@fortunahr.no
 
Bjørn Arild Herstad
Snekker
990 86 884
bjornarild@fortunahr.no
 
Karina Johannessen
Arbeidsleder
922 11 345
karina@fortunahr.no
 
Knut Hermansen
Arbeidsleder
990 86 871
knut@fortunahr.no
 
 
 
ALK – AVDELING FOR LÆREKANDIDATER
 
Charlotte Luth
Opplæringskonsulent
457 30 106
charlotte@fortunahr.no

Jan Vidar Barstad Bergsted 
Opplæringskonsulent
969 45 535
janvidar@fortunahr.no
 
 
 
 
 
 
 
 
KIAS SPORT & SYKKEL
 
Tom Erik Pollen
Avdelingsleder
911 95 494
tom-erik@fortunahr.no

Helge Wisth
Key Account Manager
969 41 568
helge@fortunahr.no
 
Åge Pettersen
Sykkelreparatør
458 71 214
aage@fortunahr.no